تبلیغات
وبلاگ اطلاعات پزشکی - مطالب مهر 1388
سلام عزیزان کیان هستم بچه ی مهاباد خوشحالم که به به وبه من اومدین امیدوارم که مطالبم به دردتون بخوره
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
چطور دود سیگار در بدن هضم می‌شود؟

چطور دود سیگار در بدن هضم می‌شود؟

موادی که در سیگار وجود دارند برای بدن ما قابل جذب نیستند. کشیدن سیگار بیشتر شبیه قورت دادن موادی غیر عادی است تا هضم مواد غذایی!
 
تعداد سیگاری‌ها در دنیا در حال حاضر 3/1 میلیارد نفر برآورد می‌شود كه براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این میزان تا سال 2025  به 7/1 میلیارد نفر می‌رسد

در سال 2020 نیز سیگار به عنوان مهمترین عامل بیماری‌های قلبی و مسبب مرگ ده میلیون نفر خواهد بود.

بر اساس اعلام معاون سابق سلامت وزارت بهداشت و درمان 10 میلیون ایرانی 15 تا 64 ساله سیگاری‌ هستند.[روزانه 10میلیون سیگاری در كشور، 4میلیارد تومان دود می‌كنند] شاید با توجه به این آمار بد نباشد بدانیم که چگونه بدن انسان با سیگار کنار می‌آید و سیگار چه بلاهایی بر سرمان می‌آورد.

مصرف سیگار در آمریکای شمالی بیشترین مقدار در جهان را دارد و بزرگترین شرکت‌های تولید کننده سیگار آمریکایی هستند. در دهه 50 و 60 آمریکایی‌ها همه جا و هر زمانی سیگار می‌کشیدند. در منزل، محل کار، اتوبوس، هواپیما و هر جای دیگری که دلشان می‌خواست. و کشیدن سیگار در هیچ محلی ممنوع نبود چون به گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 1965 تقریباً نیمی از آمریکای‌ها سیگار می‌کشیدند!

در سال 1970تبلیغات ضد سیگار در آمریکا شروع شد و در سال 1970 این مقدار به 21درصد رسید و در سال 1998تولید کنندگان سیگار مجبور به صدور گزارشی از مواد داخل سیگار شدند. به این ترتیب نام 4000نوع ماده شیمیایی در این گزارش آمد. در زیر 10تا از خطرناک ترین و آشناترین این مواد آورده شده که به ترتیب برای کشتن سیگاری‌ها با هم رقابت می‌کنند!

• آمونیاک:  در سیگار برای بالا بردن جذب نیکوتین به استفاده می‌شود و در توالت منزلتان برای تمیز کردن سنگ توالت و دستشویی! همچنین از آمونیاک برای تصفیه فاضلاب منازل و ساخت کودهای شیمیایی استفاده می‌شود.

• آرسنیک  :این ماده نوعی سم است که برای دفع آفات تنباکو در مزارع از آن استفاده می‌شود ولی مقادیری از آن به خود تنباکو جذب می‌شود و در دود سیگار نیز یافت می‌شود. اگر در انباری منازل قدیمیتان با موش‌ها مشکلی دارید، می‌توانید از آرسنیک برای دفعشان استفاده کنید!

• کادمیم: عنصر فلزی است که تنباکو آن را از خاک مزارع جذب می‌کند. در ساخت باتری تلفن همراهتان از کادمیم استفاده شده است.

 فرمالدهید: در دود سیگار یافت می‌شود و برای سالم نگاه داشتن بدن مردگان برای نراسم تدفین از آن استفاده می‌شود.

• استون:این ماده نیز از مواد حاصل از سوختن سیگار است . نوعی حلال شیمیایی است و  در ساخت پاک کننده‌ لاک ناخن از آن استفاده می‌شود.

• بوتان: در دود سیگار یافت می‌شود و همان مایع داخل فندک است!

• پروپیلن گلیسول: این ماده را به تنباکو اضافه می‌کنند تا از خشک شدن آن جلوگیری کنند. کار اصلی که انجام می‌دهد بالا بردن سرعت رسیدن نیکوتین به مغز است.

• تربانتین: یکی از مواد اسانس سیگارهای نعناعی است. شاید این نام برای نقاش‌هایی که با رنگ روغن سروکار دارند و از تربانتین برای رقیق کردن رنگ استفاده می‌کنند آشنا باشد!

• بنزن: از مواد یافت شده در دود سیگار است و در سم‌های ضد حشره و آفت و گازوئیل نیز یافت می‌شود.

• قلع و نیکل: این دو از معروف‌ترین عناصر فلزی هستند.

فراموش نکنید که این مواد تنها 10 تا از 4000ماده شیمیایی داخل سیگار هستند.

بدن ما چطور تمام این مواد را هضم می‌کند؟ مشکل اساسی سیگار این است که بدن ما نمی‌تواند این مواد را هضم و دفع کند.

وقتی می‌گوییم «غذا در بدن هضم می‌شود»، برداشت مثبتی از آن می‌شود و به معنی تجزیه مواد مغذی و تبدیل آن‌ها به انرژی لازم برای بدن است. موادی که در سیگار وجود دارند برای بدن ما قابل جذب نیستند. کشیدن سیگار بیشتر شبیه قورت دادن موادی غیر عادی است تا هضم مواد غذایی!

اولین اتفاقی که بعد از کشیدن سیگار می‌افتد، تماس دود سیگار با چشم، بینی و گلوی شماست. چشمانتان اشک می‌آید، بینیتان شروع به خارش و آبریزش می‌کند و گلویتان خشک و تحریک می‌شود. در داخل مجاری تنفسی شما موژه‌های کوچکی وظیفه تمیز کردن برونش‌هایتان از مواد اضافی خارجی را بر عهده دارند.

دود سیگار باعث از کار افتادن این موژه‌ها می‌شود و حتی می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. با این حال بعضی از این موژه‌ها که از بین نمی‌روند بعد از مدتی که سیگار نمی‌کشید دوباره کار خود را شروع می‌کنند. سرفه‌هایی سیگاری‌ها را از خواب بیدار می‌کند نیز به دلیل همین بازگشت این موژه‌هاست.

هنگامی که خواب هستید برای مدت چند ساعت سیگار نمی‌کشید و به همین دلیل با بازگشت دوباره این موژه‌ها به کار و تمیز کردن برونش‌هایتان، مواد زاید خارجی با سرفه شدید از بدنتان خارج می‌شوند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که با مصرف اولین سیگار روز موژه‌ها دوباره از کار می‌افتند و سرفه‌ها قطع می‌شوند و به همین دلیل سیگاری‌ها با کشیدن سیگار در صبحگاه احساس خوبی می‌کنند!

در درون ریه دود سیگار به صورت ماده‌ای قیر مانند در می‌آید و به درون کیسه‌های کوچک تنفسی ریه می‌رود. تنها 30 درصد تمام این دود از طریق تنفس از ریه خارج می‌شود و باقی آن به داخل ریه و مخاط مجاری تنفسی می‌چسبد و سلول‌های مخاطی را از کار می‌اندازد. به این ترتیب یک سیگاری با کشیدن یک پاکت سیگار در روز معادل حدوداً یک لیوان قیر در سال به درون مجاری تنفسی خود می‌فرستد.

نام‌ها و مارک‌های تجاری نظیر «سبک» یا Light که به سیگار‌ها می‌دهند تنها یک نام است و سازندگان سیگار با ایجاد سوراخ‌هایی در اطراف فیلتر سیگار مقدار دود را کمتر می‌کنند و سیگاری‌ها غافل از اینکه بیشتر این سوراخ‌ها توسط انگشتانشان هنگام کشیدن سیگار بسته می‌شود به دام این نام‌ها و دروغ‌ها می‌افتند. در حقیقت چون سیگاری‌ها نمی‌توانند به اندازه کافی دود از این سیگار‌ها دریافت کنند، بیشتر و عمیق تر دود را استنشاق می‌کنند و دود سیگار را به انتهای ریه خود می‌فرستند، جایی که بیشتر مقدار دود از آن خارج نمی‌شود.

مواد شیمیایی دود سیگار به سرعت از ریه به خون می‌رسند و سپس به قلب و از آنجا به تمام بدن. با کشیدن سیگار ضربان قلب 10 تا 25 بار در دقیقه بیشتر می‌شود. این مقدار یعنی 36هزار ضربان اضافی در یک روز. این افزایش و کاهش ضربان باعث ریتم نا منظم ضربان می‌شود.

با کشیدن سیگار مقدار اکسیژن محلول در خون کم می‌شود. زیرا منوکسید کربن در دود سیگار با حل شدن در خون، خون را اشباع می‌کند و ظرفیت خون برای دریافت اکسیژن را کاهش می‌دهد. از اینجا نیز دو مشکل دیگر بوجود می‌آید. یکی اینکه ضربان قلب به همین دلیل بالا می‌رود و دیگری اینکه با کاهش اکسیژن و افزایش ضربان فرد سیگاری احساس خستگی و افسردگی می‌کند.

 

با مصرف طولانی مدت سیگار حس چشایی و بویایی ضعیف می‌شود. دود و قیر آن منافذ بینی و زبان را مصدود می‌کند.

این‌ها تمام ضررات سیگار نیست و فشار خون یکی دیگر از بیماری‌های کشنده رایج در بین افراد سیگاری است. کشیدن دائمی سیگار 10 تا 15 درصد فشار خون را بالا می‌برد و افراد سیگاری را مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌کند. سیگار تنها فشار خون را بهم نمی‌زند بلکه به خود خون نیز آسیب وارد می‌کند. همانطور که گفتیم سیگار، منوکسید کربن به خون می‌فرستد و مقدار اکسیژن خون را کم می‌کند. این گاز بی رنگ و بی بو تا 6 ساعت در خون می‌ماند و به اکسیژن اجازه ورود به خون را نمی‌دهد.

سیگاری‌ها از بیماری‌های پوستی و چروک‌های پوست صورت نیز رنج می‌برند. کمبود اکسیژن خون به سلول‌های پوستی صدمه وارد می‌کند و چروک‌های تیره رنگی را در زیر چشم و دیر دهان ایجاد می‌کند.

مشکلات دیگری از قبیل مشکلات بارداری در مردان نیز از دیگر اثرات سیگار است. با کمبود اکسیژن در خون تحریک و انزال با مشکل روبرو می‌شود.

حال پاسخ سوال قبلی را بهتر می‌فهمیم. بدن ما سیگار را هضم نمی‌کند و دقیقاً به همین دلیل سیگار به بدن ضربات جبران نا‌پذیری وارد می‌کند. سیگار ریه، قلب، خون و تمام اجزایی مرتبط با آن‌ها را دچار بیماری می‌کند.

 

ممکن است که با کنار گذاشتن سیگار نتوانید بعضی از آثار آن را از بین ببرید ولی مطمئناً می‌توان جلوی ضربات دیگر را گرفت. با کنار گذاشتن سیگار بدن به حالت ترمیم می‌رسد. موژه‌های ریوی به کار خود باز می‌گردند و اکسیژن به طور کامل در خون حل می‌شود. احساس خستگی و افسردگی از شما دور می‌شود و حس و بویایی و چشاییتان به کلی تغییر می‌کند. سرفه‌های شبانه‌تان قطع می‌شود و یک قدم به زندگی سالم‌تر نزدیک می‌شوید
موضوعات مرتبط: بیماری های فصلی ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
تفاوت زنان و مردان سیگاری

تفاوت زنان و مردان سیگاری

پژوهش های مختلف نشان می دهد که زنان و مردان سیگاری هنگام ترک سیگار تفاوت های رفتاری متفاوتی از خود نشان می دهند.
 
1- زنان هنگام ترک سیگار نسبت به مزه و بوی آن حساس تر از مردان هستند.

2- درمان های رفتاری - شناختی:
برای کاستن از مصرف سیگار روی زنان بیشتر از مردان تاثیر می گذارد.

3- زنان در دوران پریودهای ماهیانه شان عوارض ترک سیگار را بهتر تحمل می کنند:
از این رو پیشنهاد پزشکان بر این است که زنان برای موفقیت شان در امر ترک سیگار، بهتر است در طول این ایام اقدام به ترک سیگار کنند.

4- زنان نسبت به افزایش وزن بدن خود بعد از ترک سیگار کشیدن، حساس ترند.
در حقیقت یکی از عواملی که موجب عدم تمایل زنان به ترک سیگار می شود، آن است که با افزایش وزنی حدود پنج کیلو مواجه می شوند در حالی که تحقیقات نشان می دهد با یک برنامه غذایی مناسب و انجام ورزش و فعالیت های بدنی به راحتی می توان جلوی این افزایش وزن را گرفت.

5- بسیاری از زنان سیگاری در دوران حاملگی خود، سیگار کشیدن را ترک می کنند:
ولی متاسفانه در 60 درصد موارد پس از 12 ماه، مجدداً به سیگار کشیدن روی می آورند.موضوعات مرتبط: بیماری های فصلی , بیماری های روانشناسی ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
چند سوالی که زنان خجالت می‌کشند بپرسند!

چند سوالی که زنان خجالت می‌کشند بپرسند!

شاید شما هم بارها پیش پزشک زنان رفته باشید اما آخر سر بدون آنکه سوالاتی که در ذهنتان بود را بپرسید، از مطب بیرون آمده باشید.

خانم‌های بسیاری سوالات فراوانی در رابطه با دستگاه تناسلی خود دارند که قصد داریم در اینجا به برخی از آنها بپردازیم.

چرا ترشحات گاهی بدبو می‌شود؟
بدبو شدن ترشحات به دلیل قارچی شدن محیط داخل واژن است.عوامل فراوانی می‌توانند سبب رشد قارچ‌ها در واژه شوند که به عنوان مثال به موارد زیر اشاره کرد:
1- پوشیدن لباس‌های زیر تنگ یا پلاستیکی که از عبور هوا جلوگیری ‌کند .

2- استفاده از ژل یا صابون واژینال که سبب به هم ریختن ph محیط شود.

3- مشکلات هورمونی در دوران قاعدگی، بارداری یا یائسگی.

 4- برخی بیماری‌ها نظیر دیابت یا مصرف برخی داروها مثل آنتی‌بیوتیک‌ها.بهترین کار برای پیشگیری از قارچی شدن واژن تعویض مرتب لباس‌های زیر و نوار بهداشتی در دوران سیکل ماهانه است.

آیا شستن واژن پس از برقراری رابطه جنسی لازم است؟
برای پیشگیری از بروز عفونت‌های ادراری توصیه می‌شود پس از اتمام رابطه جنسی خانم‌ها نیز توالت بروند و از صابون ملایم یا ژل مخصوص شستشو استفاده کنند.شستن داخل واژن بی‌فایده است و توصیه نمی‌شود.

چرا برخی خانم‌ها در حین رابطه جنسی درد دارند؟
دلیل درد، یا خشکی واژن است یا عفونت آن که در صورت اول مشکل به کمک استفاده از ژل مخصوص حل می‌شود و در مورد دوم باید به متخصص زنان مراجعه کرد.یکی دیگر از دلایل درد که البته بسیار نادر است یک نوع ناراحتی روانی به نام واژینیسم است که در آن فرد از خود، بدن و جنس‌اش ناراحت و ناراضی است.در 5 تا 10 درصد زنان نیز آندرومتریوز یا مشکلات رحمی دلیل دردهای عمیق است که به هر حال باید برای درمان آن به پزشک زنان مراجعه کرد.

آیا زایمان واژن را خراب می‌کند؟
زایمان ممکن است کمی به فرج به دلیل برشی که حین زایمان در اپیزیوتومی داده می‌شود، آسیب برساند.به محض اتمام زایمان،ماهیچه‌ها و بافت‌های رحم و واژن مجددا جمع می‌شوند البته همه چیز به نوع بافت و سن مادر بستگی دارد.

آیا امکان دارد به سرطان واژن دچار شویم؟
بله. اما این نوع سرطان بسیار نادر است در عوض سرطان دهانه رحم بسیار شایع است به همین دلیل توصیه می‌شود برای کاهش احتمال ابتلا تمام خانم‌ها از 20 سالگی و قبل از 23 سالگی واکسن پاپیلوما ویروس انسانی را بزنند و به طور مرتب برای معاینه پیش پزشک زنان بروند.

افتادگی رحم یعنی چه؟
گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که برای ماهیچه‌ها و رباط‌های پرینه به وجود می‌آید رحم،مثانه و رکتوم دچار افتادگی می‌شوند تقریبا 15 درصد زنان با این مشکل روبه‌رویند و اکثرا نیز در سن یائسگی به آن دچار می‌شوند. بارداری، زایمان طولانی و سخت، درشتی نوزاد و دوقلوزایی از جمله دلایل افتادگی رحم است اما این ناراحتی گاهی در زنانی که وزن نرمال دارند تنها یک بار زاییده‌اند هم دیده می‌شود.در واقع جنس بافت‌ها در این میان بسیار مهم است.در صورتی که خانم مبتلا در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی کند با کمک عمل جراحی می‌توان مشکل را برطرف کرد.موضوعات مرتبط: بارداری , بیماری های فصلی , داروها , بیماری های روانشناسی ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
کمبود این ویتامین = احساس خستگی

کمبود این ویتامین = احساس خستگی

آیا شما جزو آن دسته از افراد هستید که مدام احساس خستگی می کنند؟ به شما توصیه می کنیم این ویتامین را امتحان کنید.

به گفته یك متخصص تغذیه،کمبود ویتامین،آهن، روی و ید در ایجاد حالت رخوت و بی‌حالی فرد در طی روز موثر است.
دکتر وفا گفت: برای کاهش خستگی طی روز،ابتدا باید تعداد وعده‌های غذایی را زیاد و مقدارش را کم كنینم و برنامه غذایی را طوری تنظیم کنیم که همه گروه‌های غذایی در یک روز مصرف شوند چون هر گونه کمبودی می تواند موجب بروز اختلالاتی شود که در تشدید حالت خستگی موثر است.
وی افزود: کمبود بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هم در ایجاد خستگی موثر است،ویتامین‌های A ، B و C از آن جمله هستند که می توان با گنجاندن مواد غذایی مانند گوشت و حبوبات و سبزیجات در برنامه غذایی روزانه از خستگی بیش از حد کاست.
دکتر وفا در ادامه تصریح کرد : در این میان پرخوری را نباید فراموش کرد زیرا پرخوری نیز به تنهایی باعث ایجاد خستگی می شود.
وی به افرادی که صبحانه نمی خورند،توصیه کرد که این عادت را ترک کنند و در ادامه افزود :وقتی شما صبحانه نمی خورید تا موقع ناهار قند خون تان پایین می آید و احساس خستگی مفرط می کنید همین طور بیشتر احساس گرسنگی می کنید و سر ناهار کنترل تان را از دست خواهید داد و این پرخوری باعث چاقی می شود که خود چاقی نیز یکی از دلایل عمده خستگی مفرط است و این خستگی مفرط باعث کاهش عملکردهای ذهنی نیز می شودموضوعات مرتبط: بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
تأثیر روش شیردهی در افزایش هورمون عشق

تأثیر روش شیردهی در افزایش هورمون عشق

روش شیردهی "خزیدن به سمت سینه مادر" که بلافاصله پس از زایمان انجام می‌گیرد باعث به حداکثر رسیدن ترشح هورمون عشق می‌شود.
 

یک دانشجوی کارشناسی ارشد مامایی در حاشیه سخنرانی خود در سمینار کودک سالم گفت: استفاده از روش شیردهی "خزیدن به سمت سینه مادر" که بلافاصله پس از زایمان انجام می‌گیرد باعث به حداکثر رسیدن ترشح هورمون عشق در مادر می‌شود که در نتیجه منقبض شدن رحم، سریعتر خارج شدن جفت و نیز کاهش میزان خونریزی پس از زایمان مادر را موجب می‌شود.

نازی کریمی دانشجوی کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران با بیان اینکه گفته شده است که ترشح هورمون اکسی توسین (هورمون عشق) رفتار مادرانه بعد از حاملگی را ایجاد می‌کند، گفت: لذا زمانیکه ترشح این هورمون افزایش می‌یابد به پیوستگی و همبستگی مادر و نوزاد کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه در این روش نوزاد بلافاصله پس از زایمان بر روی شکم مادر قرار داده می‌شود و قادر است به سمت سینه مادر حرکت کرده و خود نوک سینه مادر را پیدا کند و نیز تصمیم بگیرد که چه زمانی تغذیه از سینه مادر را آغاز کند، گفت: از آنجا که نوزاد صدای قلب مادر خود را می‌شناسد، گفته شده است که این روش موجب ایجاد آرامش در نوزاد می‌شود.

وی در خصوص دیگر مزیت‌های طرح شده برای این روش به افزایش تغذیه انحصاری نوزاد با شیر مادر، کاهش یافتن میزان بیماریها در نوزاد و نیز تحریک حس‌های نوزاد از نظر اجزایی چون اجزای حسی، حرکتی و تکاملی به علت هوشیاری بسیار نوزاد در زمان بلافاصله پس از زایمان، اشاره کرد و گفت: از آنجا که نوزاد روی شکم مادر قرار دارد همه این مزیت‌های نوزادی، باعث آرامش مادر نیز می‌شود.
کریمی که در راستای پایان نامه خود این روش را در خصوص نوزاد انجام داده است؛ گفت: همه نوزادان توانستند این روش را به صورت کامل انجام بدهند در حالیکه در یک مطالعه خارجی 19 نوزاد از 20 نوزاد و در مطالعه دیگر 25 نوزاد از 30 نفر توانستند بودند این روش را انجام دهند.

این دانشجوی کارشناسی ارشد مامایی در خصوص پایان نامه خود ادامه داد: مادران این روش را دوست داشتند و بسیار همکاری می‌کردند.
وی در خصوص تاریخچه این روش گفت: توانایی نوزاد در پیدا کردن سینه مادر برای اولین بار در سال 1987 در حال بررسی در خصوص دیگر توانایی‌های نوزاد مانند توانایی بینایی مشاهده شد و در سال 2005 در یک کتاب مرجع نوزادان مطرح شد که پیگیری چندانی در خصوص آن انجام نشد.
کریمی افزود: با انجام این روش در بمبئی در سال 2007 یونیسف از کشورهای مختلف خواست تا این روش را امتحان کنند.موضوعات مرتبط: بارداری , داروها , بیماری های روانشناسی ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
دانه ای روغنی جهت تنظیم هورمونهای بدن

دانه ای روغنی جهت تنظیم هورمونهای بدن

یك متخصص تغذیه گفت: مصرف این دانه برای درمان نامنظمی قاعدگی، در تنظیم و ترشح هورمون‌ها و افزایش قدرت بینایی مفید و به دلیل داشتن فیبر زیاد ملینی مناسب برای درمان یبوست است.

مریم مراداف، متخصص تغذیه افزود:مصرف دانه و تخم كتان دانه‌های درشت،شبیه كنجد و رنگ پوسته آن قهوه‌ای تیره با پوسته‌ سفت و یكی از بهترین منابع اسید چرب امگا3 است.
وی گفت: امگا 3 در غذاهای مختلف مانند ماهی و تخم كتان وجود دارد.امگا 3 موجود در این 2 نوع غذا با هم تفاوت چشمگیری داشته و عملكرد آنها در بدن یكسان نیست.مصرف دانه كتان برای درمان نامنظمی قاعدگی،در تنظیم و ترشح هورمون‌ها و افزایش قدرت بینایی مفید و به دلیل داشتن فیبر زیاد ملینی مناسب برای درمان یبوست است.
این متخصص تغذیه اضافه كرد:به طور كلی روغن دانه كتان حاوی55 درصد اسید چرب امگا 3 است كه از نظر كمیت بالاترین رقم را در بین غذاها دارد.از نظر خواص غذایی،دانه كتان علاوه بر اسید چرب امگا 3 حاوی مقدار زیادی فیبر با كیفیت بالا، منگنز، فولات (نوعی ویتامین B )، ویتامین B6 ، منیزیوم، فسفر و مس است.
مراداف افزود: دانه كتان در بازار به صورت خام و بو داده وجود دارد.تخم كتان را می‌توان همراه با سوپ، شیر و ماست مصرف كرد.موضوعات مرتبط: بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
چایی فوق العاده برای صبحانه

چایی فوق العاده برای صبحانه

توصیه می کنیم هر صبح یک لیوان از این چای خاص را نوش جان کنید زیرا دارای فواید بسیاری است .

هر صبح؛ یك فنجان چای آویشن

اگر هر صبح،یك فنجان چای آویشن بنوشید پس از مدت كوتاهی شاهد اثرات شگفت‌انگیز آن خواهید بود.آویشن،گیاهی است،دارای رایحه تند و دلپذیر كه به نحو شگفت‌انگیزی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها بكار می‌رود.
* آویشن برای تسكین دردهای عادت ماهانه و افزایش ادرار و روند زایمان و برای تسكین اعصاب،اثر شگفت‌انگیزی دارد.
 
* این گیاه،در واقع كل اعضای بدن را می‌شوید و پاك می‌كند.
 
* اگر هر صبح یك فنجان چای آویشن بنوشید خیلی زود شاهد اثرات مثبت آن شامل راحتی بسیار در ناحیه شكم و سرفه نكردن به هنگام صبح و احساس سرزندگی و نیز بسیاری موارد دیگر  خواهید بود. 
 
برخی خواص دیگر این گیاه عبارتند از:
*
درمان گل‌مژه و دردهای ملتحمه
 
* تمیز كردن فوری بریدگی‌ها و خراش‌ها با خاصیت ضدعفونی ‌كننده‌اش.
 
* درمان دردهای شكمی،احتقان ریه،سرفه و آنفلوانزا
 
* حذف كابوس شبانه از خواب كودكان [
 
* درمان پیچ خوردگی پا و روماتیسم
 
طرز تهیه چای آویشن
در یك قوری،مقداری آب ریخته،بگذارید بجوشد،سپس برگ‌های آویشن را درون آن بریزید و 2 دقیقه صبر كنید تا ته‌نشین شوند بعد آن را مصرف كنید.موضوعات مرتبط: داروها ,
تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
سوزش ادرار در چه کسانی بیشتر است ؟

سوزش ادرار در چه کسانی بیشتر است ؟

سوزش ادرار به دلایل مختلفی روی می دهد،اما چه افرادی به این عارضه بیشتر دچار می شوند؟

به علت تبخیر بیشتر آب بدن در افراد چاق،سوزش ادرار در این افراد بیشتر بروز می کند.
دکتر غلامعلی باقی، متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: در افراد چاق حجم کمی از مایعات در داخل عروق و دستگاه ادراری باقی می ماند به همین دلیل مقدار زیادی از مواد زائد با مقدار کمی آب از کلیه ها دفع و این غلظت ادرار هنگام عبور از مجاری ادراری سبب سوزش می شود.
وی با بیان اینکه سوزش‌های دستگاه ادراری نشان دهنده بیماری است،در مورد درمان آن گفت: سوزش های مداوم و طولانی مدت با درمان‌های معمول متوقف نمی شوند و فرد باید به یک متخصص جهت درمان و تشخیص مراجعه کند.
وی با بیان اینکه شیوع بیماری‌های ادراری در زنان و مردان متفاوت است،تصریح کرد:از بین علل موجود، عفونت‌های دستگاه ادراری در زنان و سرطان پروستات در مردان شایع تر است.
به گفته دكتر باقی،سوزش ادرار علامتی است برای شروع بیماری‌های مختلف اعم از عفونت‌های ادراری تا بیماری های پیچیده مانند سرطان های دستگاه ادراری که جنسیت ، سن و مکان در تشخیص نوع بیماری عامل موثری است.موضوعات مرتبط: بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
بهترین سن باروری:20 ؟ 30؟40 سالگی ممکن است ؟

بهترین سن باروری:20 ؟ 30؟40 سالگی ممکن است ؟

امروزه با افزایش سن ازدواج، سن بارداری هم بالا رفته است.ولی متخصصان زنان و زایمان معتقدند بارداری در سنین مختلف ‌تفاوت دارد. بارداری در هر سنی مزایا و معایبی دارد که در این مطلب به آنها می پردازیم.

 

بارداری در 20 سالگی
می‌گویند فاصله 20 تا 30 سالگی بهترین دهه برای بارداری و بچه‌دار شدن است.به گفته محققان، قدرت باروری زنان در 24 سالگی در اوج است.همه دختران هنگام تولد در حدود یک میلیون تخمک دارند و در سال‌های باروری تعداد تخمک‌ها در حدود 300 عدد است. با افزایش سن، سن تخمدان‌ها هم افزایش می‌یابد و تخمک‌ها نیز کیفیت ابتدایی را ندارند.
خطر سقط همچنین در زنان 20 تا 24 ساله تنها 10 درصد است،در حالی که زمانی که سن خانمی به 35 تا 39 می‌رسد،این درصد به 18 افزایش پیدا می‌کند.احتمال سقط در زنان 40 ساله به 34 درصد افزایش پیدا می‌کند.
در 20 سالگی احتمال کمتری وجود دارد تا دختران دچار مشکلات زنانگی نظیر فیبروم و اندومتریوزیس شوند.در حالی که با افزایش سن خطر این بیماری‌ها افزایش می‌یابد.
در هر سیکل قاعدگی و تخمک‌گذاری، شانس باروری 25 درصد است و بررسی‌ها نشان می‌دهد، شانس بارداری در اوایل 20 سالگی 98 درصد و در اواخر 20 سالگی 84 درصد است و تنها 7 درصد از زنان 20 ساله نابارور خواهند بود،در حالی که در حدود دو‌سوم زنان بالای 40 سال دچار ناباروری می‌شوند.
6 درصد از زنان 20 ساله با وجود درمان ناباروری، هرگز بچه‌دار نمی‌شوند در حالی که شانس اینکه زنان 40 ساله هرگز بچه‌دار نشوند 64 درصد است.احتمال سقط در زنان 40 ساله 3 برابر زنان 20 ساله است و شانس داشتن فرزند مبتلا به سندرم داون در 20 سالگی، یک در هر 1295 تولد است اما این تعداد در زنان 30 ساله یک در هر 759 تولد می‌رسد.

بارداری در 30 سالگی
35 سالگی سنی است برای تسویه‌حساب کردن با زنانی که قصد بچه‌دار شدن دارند. در اوایل 30 سالگی شانس شما برای بارداری بسیار کمتر از 20 سالگی است و خطر سقط و تولد فرزند مبتلا به سندرم داون بسیار بیشتر است اما در 35 سالگی احتمال ناباروری بیشتر است و خطر بروز ناهنجاری‌های ژنتیکی هم نگران‌کننده‌ است؛بنابراین بسیاری از پزشکان انجام‌ آزمون‌هایی مثل آمنیوسنتز،بررسی ویلوس کوریونی و سایر آزمون‌های غربالگری جنینی را توصیه می‌کنند.
احتمال سقط و عوارض مرتبط با بارداری نیز با افزایش سن بیشتر می‌شود.یک زن 35 ساله بیشتر از زنان جوان دچار بارداری خارج رحمی می‌شود و همچنین احتمال انجام سزارین برای زنان بالای 35 سال نیز بیشتر است.
محققان معتقدند زنان 35 ساله به بالا نیاز به مراقبت‌های دوران بارداری بیشتری دارند،مخصوصا اگر بیش از یک فرزند بخواهند.در فاصله بین 29 تا 35 سالگی میزان باروری کاهش پیدا می‌کند.در 30 سالگی شانس بارداری در هر تخمک‌گذاری 15 درصد است.به گفته محققان موسسه ناباروری سنت‌لوییس،شانس بارداری یک سال پس از تصمیم به بارداری در حدود 75 درصد است اما در صورت تاخیر در بارداری این شانس به 65 درصد کاهش پیدا می‌کند.شانس سقط نیز پس از 30 سالگی از 12 درصد در 30 تا 34 سالگی به 18 درصد از 35 تا 39 سالگی افزایش پیدا می‌کند. زنانی که در سن 35 سالگی صاحب اولین فرزند خود می‌شوند 40 درصد احتمال سزارین دارند و خطر تولد فرزند مبتلا به سندرم داون در 30 سالگی یک در 759 تولد است که این آمار در سن 35 سالگی به یک در هر 302 تولد می‌رسد.احتمال دو قلوزایی در زنان 35 تا 39 ساله نیز بسیار بیشتر می‌شود.
 
بارداری در 40 سالگی
هر چه بارداری بیشتر به تاخیر بیفتد، احتمال آن کمتر می‌شود. بارداری در 40 سالگی یعنی بچه‌دار شدن 15 سال پیش از یائسگی و باز هم یعنی کاهش تعداد تخمک‌ها که این با افزایش مشکلات کروموزومی همراه است که خطر سقط و نقایص جنینی از پیامدهای آن است.بین تخمک‌های تولید شده در اوایل 40 سالگی تا اواسط و حتی اواخر آن تفاوت آشکاری وجود دارد. به نوشته نشریه باروری و ناباروری، باردار شدن در 41 سالگی بهتر از بارداری در 43 سالگی است.
زنان 40 ساله‌ای که به دلیل ناباروری تحت درمان هستند، 25 درصد شانس بارداری دارند، در حالی که زنان 43 ساله 10 درصد احتمال دارد تا بچه‌دار شوند.بعد از 40 سالگی احتمال درمان ناباروری با تخمک‌های خود زن بسیار کم می‌شود و نیاز به درمان‌های کمکی و استفاده از تخمک‌های اهدایی بیشتر است.
عوارض بارداری از دیگر نگرانی‌های مادران 40 ساله است.اگر قصد دارید در 40 سالگی باردار شوید، ممکن است در معرض خطر فشارخون بالا و دیابت بارداری شوید.مشکلات مربوط به جفت و عوارض زایمان نیز در کمین شما است.احتمال زایمان زودرس و نوزاد نارس در زنان 40 ساله بیشتر است. میزان مرده‌زایی در زنان 40 ساله نیز بیشتر خواهد بود.موضوعات مرتبط: بارداری , بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
راه حل هایی ساده برای حفظ سلامت زنان در سنین بالا

راه حل هایی ساده برای حفظ سلامت زنان در سنین بالا

در سنین بالا از زندگی زنان است که باید به سلامت زندگی و جسم و روح خود بهتر توجه کنند.

 
1-به موازات افزایش سن توجه به عملکرد و فعالیت های مغزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در واقع حفظ هوشیاری و  زیرکی که حاصلی فعالیت های مغز است از اهداف اصلی در این زمینه است.برای این کار لازم است که همچنان ذهن و مغز را درگیر انواع فعالیت ها نمود.مطالعه،حل جدول، برقراری روابط اجتماعی و پرداختن به فعالیت های مورد علاقه جدید از روش های موثر برای این منظور است.

2- تمرینات قدرتی را فراموش نکنید.در سن 65 سالگی خیلی از افراد تصور می کنند که سنگین ترین شیء قابل حمل برای آنها تنها کنترل وسایل الکتریکی است.در حالیکه باید بدانیم که به طور اجتناب ناپذیری کاهش توده استخوانی و انعطاف آن به موازات افزایش سن،افزایش خواهد یافت.در حالیکه انجام تمرینات قدرتی منظم و البته با تجویز و مشورت پزشک می تواند مانع از بروز این وضعیت غیر قابل اجتناب شود و یا حداقل روند آن را به تعویق اندازد.

3- بعضی افراد مسن تصور می کنند که زمان ترک عادت های ناسالم نظیر سیگار کشیدن و یا افراط در مصرف نوشیدنی های الکلی گذشته است.
در حالیکه باید بدانید حتی ترک سیگار از سن 65 سالگی نیز باعث افزایش عمر شما به اندازه دو سال بیشتر می شود. احتمال بروز بیماری یا حمله قلبی را کاهش می دهد و به طور کلی بدون تاثیر مثبت نخواهد بود.

4- به وضعیت جسمی و روحی خود توجه کنید.
انواع ازمایش های لازم در این سن از قبیل ازمایش اندازه گیری حجم توده استخوانی،ماموگرافی، تزریق واکسن های ضروری نظیر واکسن پیشگیری از ذات الریه و آنفولانزا لازم است.به طور کلی باید گفت که اگر طالب داشتن زندگی با کیفیت و خالی از درد و ناراحتی جسمی و روحی هستید لازم است انواع اقدامات موثر در زمینه پیشگیری از انواع بیماری ها و حتی روش های ارتقای سلامتی را دنبال کنیدموضوعات مرتبط: بارداری , بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
تنظیم کننده قند خون

تنظیم کننده قند خون

این ماده خوراکی دارای فواید بسیاری می باشد، یکی از این خواص تنظیم قند خون می باشد .

خوردن پیاز در پیشگیری از پوكی استخوان مؤثر است؛ چرا كه پیاز با جلوگیری از كاهش مواد معدنی به ویژه كلسیم موجود در سلول‌های استخوانی از بروز پوكی استخوان جلوگیری می‌كند. 
پیاز سرشار از ویتامین سی،كلسیم،منیزیم،فسفر،پتاسیم،سدیم، گوگرد و اسید فولیك و مقدار كمی آهن،مس و روی است كه تاكنون تحقیقات زیادی برای اثبات خواص آن صورت گرفته است.
همچنین پیاز به دلیل داشتن ماده گلوكوزین كه مشابه هورمون انسولین است، قند خون را تنظیم می‌كند.گفتنی است،خوردن نصف پیاز متوسط در روز 30 درصد از مقدار كلسترول بد خون را كاهش می‌دهد و به جای آن باعث افزایش كلسترول خوب خون می‌شود.پیاز منبع غنی نوعی اكسیدان است كه از بروز سرطان در افراد جلوگیری می‌كند.
این گیاه خوراكی از بیماری آب مروارید در چشم نیز جلوگیری می‌كند و بنابراین مصرف آن به افراد مسن توصیه می‌شود.موضوعات مرتبط: بیماری های فصلی , داروها ,
تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
آیا هاله ی خود را می شناسید؟

آیا هاله ی خود را می شناسید؟

هاله های دارای رنگ ها و مشخصه های متفاوتی هستند.

مدت‌هاست که این جملات به عناوین و اشکال مختلف از گوشه و کنار دنیا شنیده می‌شود.برخی نیز به آن رنگ و بوی تبلیغاتی داده‌اند و از قانون جذب به عنوان تنها راز زندگی انسان‌ها یاد می‌کنند و با این کار عده‌ای را دور خود گرد آورده‌اند.اخیرا نیز فیلم راز با ترجمه فارسی به بازار ایران آمده و یکی از بانک‌ها نیز با انتخاب گوشه‌هایی از آن فیلم،دست به تبلیغات جالبی برای حساب‌های قرض‌الحسنه‌اش زده است.اما سوال اینجاست که آیا واقعا امواج این قدرت را دارند که امواج مشابه خود را جذب نمایند؟ چگونه می‌توان این امواج را تغییر داد و آنها را کنترل کرد؟آیا واقعا این امواج هستند که آینده ما را تشکیل می‌دهند؟
اینها سوالاتی هستند که حداقل تا به امروز کسی نتوانسته به طور یقین از آنها پرده بردارد هرچند تحقیقات در این را ه ادامه دارد و پیشرفت‌هایی نیز حاصل شده است.
هاله عبارت است از نوعی تشعشع مغناطیسی لطیف كه از نیروهای اتریک و سایر میدان‌های انرژی ایجاد می‌شود.بهتر است این‌طور بگوییم که تمامی موجودات زنده در اطراف بدن خود دارای هاله‌ای از انرژی هستند که امواج حاصل از آن به طور دایمی در حال تشعشع هستند.این امواج را می‌توان شبیه امواج گرمایی دانست که یك روز داغ از سطح زمین بیرون می‌آیند.

هاله بین‌ها بر این باورند که کیفیت و اندازه هاله موجودات غیرزنده در غالب موارد یکسان بوده و کمتر تغییر می‌کند.اما این در مورد موجودات زنده صادق نیست چراکه فرایندهای حیاتی منجر به گسیل داشتن انواع امواج می‌شوند که هاله موجود را در زمان‌های مختلف تغییر می‌دهند.این موضوع البته در مورد انسان از پیچیدگی بسیار زیادی برخوردار است.چراکه قدرت تفکر،تصمیم‌گیری،تجسم،هیجانات متنوع و آمیخته،تفکرات انتزاعی و تخیل بسیار فعال و پویای انسان در هر زمان به تولید طول موج‌های بسیار متنوع امواج الکترومغناطیسی منجر می‌شود.آنها همچنین بر این باورند که می‌توانند با دیدن این امواج از صحت و سلامتی کارکرد بدن و روح فرد اطلاعاتی را به دست بیاورند.
برای ترسیم شکل این هاله آنها میدان‌های مغناطیسی دور آهنربا را نمونه خوب و البته بسیار ساده هاله می‌دانند.

تاریخچه هاله
هاله در طول زمان توسط افراد مختلف دیده شده و نام‌های مختلفی گرفته است.مثلا در ادیان باستانی آن را آکاشا می‌نامیدند.زرتشتیان به آن آتش ذیروح یا آتش جاویدان می‌گفتند.در زبان سانسکریت نام آر به معنی پرده چرخ را برایش انتخاب کرده بودند چراکه این امواج شبیه چرخی از جسم به بیرون ساطع می‌شد.انگلیسی زبان‌ها لغت Aura به معنی هوا را مناسب نامگذاری هاله دانستند.اتریشی‌ها به آن اود به معنی خود می‌گویند.روس‌ها آن‌ را انرژی بیوپلاسمیک و چک‌ها به آن سایکوترانیک لغب داده‌اند. در این میان بد نیست نامی هم از دکتر مسمر ببریم که حدود 200 سال قبل به وجود این امواج پی برد و سعی کرد با به کارگیری آن بیمارانش را شفا دهد.او هاله را مغناطیس حیوانی دانست. سبک او در درمان امروزه به مسمریسم شهرت دارد.اولین بار «بارون ریخن باخ» و «كاردل دویرل» اتریشی در سال 1867 به کشف هاله‌ها علاقه‌مند شدند.تلاش‌های این دو بعدا توسط «سیمون كركیـن» روسی پیگیری و در نهایت به اختراع دوربینی منجر شد که به میکروسکوپ‌های الکترونی مجهز بود.این دوربین ویژه قادر بود با سرعت 75 تا 200 هزار ارتعاش در ثانیه از میدان انرژی عكسبرداری كند و این آغازی بود برای ورو به دنیای اسرارآمیز انرژی. 

 

شما هم هاله‌ها را دیده‌اید؟
هاله چیزی جدای از زندگی ما انسان‌ها نیست.
شما هر روز عادت کرده‌اید با آن زندگی کنید.آن را لمس کنید.احساس کنید و حتی از آن استفاده کنید.بهتر است بگوییم تصور اینکه روزی پا در دنیایی بگذاریم که موجوداتش هاله‌ای نداشته باشند برای هرکسی دشوار است.

خیلی‌ها اتقاقات غیر مترقبه و عجیبی را که در محیط اطرافشان رخ می‌دهد احساس می‌کنند.خصوصا اگر این اتفاق دامن عزیزانشان را بگیرد.مثلا در تاکسی نشسته‌اید.هوا سرد است و باران می‌بارد و شما شیشه‌ها را بالا کشیده‌اید.تاکسی پشت ترافیک با سرعتی حدود 10 کیلومتر در حال حرکت است و شما به مردی که رویش به شما نیست و در پیاده رو راه می‌رود خیره شده‌اید.به ناگهان متوجه می‌شوید او نگاه شما را درک کرده و سرش را به سمت شما برمی گرداند.
از داستان‌های کتاب‌ها و رمان‌ها که بگذریم،حتما اتفاق افتاده به یک مهمانی دعوت شوید و احساس خفگی کنید.بدون شک اگر بتوانید حتما در اولین فرصت آنجا را ترک خواهید کرد و گرنه دچار سنگینی نفس‌،بیقراری اندام‌ها،سردرد،سرگیجه و علایم مختلفی می‌شوید که همگی از وجود چیزی غیر عادی خبر می‌دهند.

در بازار به دنبال یک مانتو مناسب برای سرکار رفتن می‌گردید که ناگهان کفشی ورزشی به چشم شما زیبا می‌آید،اگر با تجربه باشید به حرف دلتان گوش می‌کنید و آن را خریداری می‌کنید چون تجربه ثابت کرده این کفش مناسب شماست.به شرطی اینکه در خریداری کفش اهل هوسرانی نباشید.

از خیابانی رد می‌شوید و احساس می‌کنید آنجا را می‌شناسید.با خود می‌گویید لابد قبلا اینجا آمده ام یا اینجا را در خواب دیده ام.به طرز عجیبی علاقه مند می‌شوید از ماشین پیاده شوید و قدری در آنجا قدم بزنید.انگار هوای آنجا بویی آشنا می‌دهد.

به راستی عامل دیگری به جز میدان‌های نامریی انرژی می‌توانند این وقایع روزمره شما را توجیه کنند؟

تحقیقات دكتری به نام كیلز ثابت كرد كه هاله اطراف بدن از سه باند مشخص تشكیل شده است:

1- باند اول باند باریكی است که حدود نیم سانتی‌متر ضخامت دارد و درست روی پوست ما قرار گرفته است.
 
2- باند دوم حدود 5 سانتی‌متر عرض دارد و از همه لایه‌های دیگر روشنتر است که هاله‌بین‌ها به آن اورای داخلی می‌گویند.

3- لایه بعدی اورای خارجی است كه حدود 15 سانتی‌متر پهنا دارد و دارای زمینه مه آلود و خاكستری رنگ است.اورای خارجی دارای 4 باند رنگی است كه در بین آنها معمولا یك رنگ غلبه دارد.
 
او همچنین کشف کرد در بین امواجی كه از سمت چپ خارج می‌شوند رنگ سبز غلبه دارد این درحالیست که امواج راست ما استقلالی هستند و آبی را ترجیح می‌دهند.رنگ هاله فاکتوری متغیر است و هماهنگ با احساسات،هیجانات،تخیلات و افكار ما تغییر می‌كند و این تغییرات همان‌هایی هستند که همه قادر به درک آن هستند البته با شدت و ضعف.به طور كلی رنگ های روشن و ته رنگ های براق نشانگر انرژی مثبت یا خالص هستند.هرچه رنگ‌ها واضح‌تر و درخشان‌تر باشند شخص دارنده آنها دارای صفات مثبت تری است و هرچه این رنگ تیره‌تر شود معنایش این است که فرد در شرایط خوب روحی قرار ندارد و به قول معروف انرژی منفی صادر می‌کند.

تاثیر هاله‌ها بر هم
بهتر است دنیا را مملو از موجوداتی زنده و غیر زنده بدانیم که همگی قادرند دور خود یک حوزه انرژی درست کرده و به این ترتیب بر یکدیگر تاثیر بگذارند
.این به این معناست که فقط شما نیستید که بر محیط خود تاثیر می‌گذارید،بلکه تک‌تک اجزاء محیط به نوعی بر شما موثرند و در نهایت این برایند انرژی است که مسیر حرکت یک موجود را مشخص می‌کند.در این سیستم شما به صورت فردی در درون سیستم پیچیده روابط در نظر گرفته می‌شوید.عجیب نیست که افکار،هیجانات و احساسات شما محیط را تغییر دهند و عناصر همخوان با خود را جذب نمایند.درست مثل فردی سرمایه‌دار و بازاری که تصمیم به ازدواج بگیرد.بی‌شک او یا دختری را پیدا می‌کند که بسیار اهل مال و منال دنیاست یا برعکس دختری فقیر.در واقع مهم نیست که همسر او پولدار است یا فقیر بلکه مهم اینست که هر دوی آنها به مقدار زیادی در مورد پول و ثروت فکر می‌کنند.اگر از آنها سوال کنید آدم‌ها را چگونه می‌بینند،بی‌شک یکی از معیارهای آنها در تقسیم‌بندی‌هایشان وضعیت مالی آنهاست.
 
قانون جذب چه می‌گوید؟
یکی از رازهای زندگی ما قانون جذب است.قانون جذب بیان می‌کند هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند.بنابراین وقتی تو راجع به چیزی فکر می‌کنی،در همان زمان مشابه همان افکار را به سوی خودت جذب می‌کنی.گویی افکار از جنس آهنربای مغناطیسی هستند و موج می‌فرستند.بنابراین اگر فکری از ذهنت بگذرد،امواج آن به اطراف منتشر می‌شود.حال اگر این افکار را در ذهنت نگهداری و دایما به آن فکر کنی و به قول معروف آنها را پرورش بدهی،قدرت مغناطیسی آنها چند برابر شده و قادر خواهد بود تمام امواج مشابه و هم فرکانس خود را به سوی خود جذب نماید و اینجاست که قانون جذب شکل می‌گیرد.
گویی مغز ما به مانند یک دکل مخابراتی است که دایما امواجی به کائنات می‌فرستد.کائنات نیز به این امواج پاسخ می‌دهند.به این ترتیب هرکس با جذب امواج مشابه خود دنیای آینده خود را رقم می‌زند.موضوعات مرتبط: بیماری های روانشناسی , عجایب پزشکی ,
تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
پاهایی با وزن بیش از 110 کیلو گرم!!

پاهایی با وزن بیش از 110 کیلو گرم!!

خانمی که از این مشکل رنج می برد پاهایی با وزن بیش از 110 کیلوگرم دارد.

مندی سه لرز( Mandy Sellars) خانمی است که از یک بیماری عجیب رنج می برد.در واقع او با این بیماری به دنیا آمده است.بیماری وی سندروم پروتئوس نام دارد که استخوانها،بافت چربی،و پوست را درگیر می کند و به صورت یک اختلال ژنتیکی موازایک به ارث می رسد.در این بیماری قسمتی از اندام رشد بی وقفه پیدا می کند و بزرگتر از حد معمول می گردد،این خانم از خاطرات خود برای شما اینچنین می گوید:
از قسمت کمر به پایین اندامهای من بسیار بسیار بزرگ هستند و من فکر می کنم حدود سه برابر طبیعی است!پای  راست من که بسیار غیر طبیعی است.همچنین پاهای من بسیار نسبت به هیکل من نامتناسب هستند.وزن پاهایم به بیش از 110 کیلو رسیده است.اما تمام کارهای شخصی خودم را انجام می دهم و به تنهایی زندگی می کنم.خرید هایم را از طریق اینترنت انجام می دهم.برا ی سفر با هواپیما مجبورم هزینه ای بیشتر بپردازم،چون باید حتما از قسمت (First class) استفاده کنم.
این عکس در هفت سالگی از مندی سه لرز گرفته شده است. 
سندروم پروتئوس

سندروم پروتئوس 

 سندروم پروتئوس
 
 موضوعات مرتبط: عجایب پزشکی ,
تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
تست جالبی در رابطه با خواب

تست جالبی در رابطه با خواب

آیا می دانید طرز خوابیدن شما نشان دهنده ی شخصیت شماست؟جهت پی بردن به شخصیت درونی خود ،با توجه به طرز خوابیدنتان جواب این سئوال را می یابید.

 

هركس كه به این شكل می خوابد دل مشغولی دارد و در پذیرفتن تغییرات دچار مشكل می شود . تنهایی را بیشتر از هر چیز دوست دارید. مقدار آزادی ای که دارید تا حدی مطابق میل شماست.
 
 

خیلی باهوش هستید و مشتاق یادگیری ، هنوز بعضی وقت ها ذهنتان آكنده از عقاید غیرعادی است كه مردم به سختی از آن پیروی می كنند . از خانواده تان به خوبی مراقبت می كنید . مشكل این است كه به ندرت كسی را دوست می دارید و یك كم مشكل پسند هستید.
 
در جمع مثل یك فرد واقعی به نظر می آیید ولی خیلی تودار ، خجالتی و ضعیف هستید. سعی می كنید كه رازدار باشید ، اگر با مشكلی مواجه شوید ترجیح می دهید پیش خودتان نگه دارید تا به كسی بگویید . پس تعجبی نیست كه در خواب هم اخم می كنید.
 

خیلی ایرادگیر هستید و همیشه می نالید و شكایت می كنید. شاید اسم دوم شما (عصبانی ) باشد . به آسانی عصبانی می شوید و به خاطر مسائل كوچك ، بیش از حد هیجان زده می شوید. زندگی معامله آن چنان بزرگی نیست ، یاد بگیرید كه راحت باشید

خودخواه و كینه توز واژه هایی است كه شما را توصیف می كند. اطرافیانتان مراقب هستند كه پای شما را لگد نكنند، چرا كه شما به راحتی عصبانی می شوید.
 
 
 
احساس تنهایی و افسردگی می كنید چون فكر و ذكرتان معطوف ناكامی ها و شكست های گذشته است. دو دل و مردد هستید و این گمان را در بقیه ایجاد می كنید كه عشق در زندگی شما گم شده است
 
چه روح آزادی خواهی ! این حالت هویت واقعی شما را نشان می دهد. دلداری، عشق، زیبایی و پرستش. همین طور خیلی ولخرج هستید اما خوشبختانه به همان نسبت هم پول به دست می آورید. عادت بد شما این است كه كمی كنجكاو هستید و به نظر می رسد كه از شایعه پراكنی لذت می برید.
 

شما انسان مطمئنی هستید. درهر كاری كه به عهده بگیرید ، به دلیل كوشش بی امان خودتان موفق خواهید شد. می گویند كسانی كه به پهلوی راست می خوابند و بازوی راستشان زیر سرشان است ، آینده خوب و قدرت در انتظارشان است

خیلی فهمیده ، مؤدب ، محترم و مهربان هستید . خوب هیچ چیزی كامل نیست ، اعتماد خود را تقویت كنید و یاد بگیرید كه اشتباه یا نقایص خود را بپذیرید . در این صورت شادی در انتظار شماست.
 

 

مثل این كه كوته فكر هستید ، همین طور خیلی خودمختار و خود رأی ، و همیشه مردم را مجبور به برآورده كردن نیازهای خودتان می کنید . احتمالا بی پروا و بی هدف هم هستیدموضوعات مرتبط: داروها , بیماری های روانشناسی ,
تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1388
نویسنده : کیان کیانی
آریکولوتراپی یا طب سوزنی گوش مدرن چیست؟

آریکولوتراپی یا طب سوزنی گوش مدرن چیست؟

پس از آن که برای اولین بار پروفسور "پل نوگیه" فرانسوی در سال 1950 آریکولوتراپی را کشف کرد چینی‌ها، ادعا کردند که طب سوزنی گوش در چین باستان هم رواج داشته است.
    
پس از آن که برای اولین بار پروفسور "پل نوگیه" فرانسوی در سال 1950 آریکولوتراپی را کشف کرد چینی‌ها، ادعا کردند که طب سوزنی گوش در چین باستان هم رواج داشته اما تا آن زمان مخفی مانده بوده است. معتقدند که چینی‌ها پس از آنکه در ژورنال طب سوزنی آلمان در باره آن مقاله‌ای خواندند این ادعا را کردند. در هر صورت، طب سوزنی گوش سنتی چینی امروزه تفاوت زیادی با آریکولوتراپی غربی دارد که بعد از پروفسور نوگیه توسط آلمانی‌ها و فرانسوی‌ها رشد و تکامل حیرت‌انگیزی یافت و اکنون یکی از موثرترین روش‌های طب سوزنی است. در آریکولوتراپی، طب مدرن غربی با روش‌های طب سوزنی و انرژی‌درمانی تلفیق شده و طبی را به وجود آورده است که قادر به درمان معجزه‌آسای بسیاری از بیماری‌های مزمن و به اصطلاح "غیر قابل درمان" می‌باشد، مثل آلرژی‌ها و آسم و رماتیسم.

"میکرو سیستم" اساس درک این طب است. میکروسیستم‌ها مثل تصاویر کوچکی از بدن شما هستند که در قسمت‌های مختلفی از بدن شما قرار دارند. عده‌ی کمی هستند که چیزی راجع به "رفلکسولوژی" نشنیده باشند، که عبارت است از فشار دادن نقاط خاصی از کف پا برای درمان بیماری‌ها. یک مثالش این است که اگر شانه‌ی شما درد بکند، با فشردن نقطه‌ی شانه در کف پا شما احساس بهبودی می‌کنید. میکروسیستم‌های دیگری در صورت، کتف، چشم‌ها (که اساس آیریدولوژی است)، لب‌ها، سینه و شکم، پاها، کف دست و پشت وجود دارند.

از نظر بالینی، ما به سیستم‌های دقیق‌تر بیشتر علاقمندیم و برای این است که از میکرو سیستم های گوش و کف دست برای درمان بیشتر استفاده می‌کنیم. میکروسیستم گوش، که اسم دیگرش آریکولوتراپی است، بیش از بقیه و بیش از همه جا در آلمان و سپس در فرانسه مطالعه شده است. در آمریکا این طب زیاد به کار نمی‌رود.

با استفاده از گوش ما می‌توانیم تقریباً به تمامی نقاط آناتومیک بدن و نیز قسمت‌های مختلف مغز، نخاع و هسته‌های اعصاب مرکزی و محیطی دست یابیم. آریکولوتراپی به طرزی باور نکردنی برای کنترل درد و همین طور متعادل کردن سطح هورمون‌ها و نوروترانسمیترها در بدن و مغز موثر است. برای بسیاری از ناراحتی‌های زندگی آریکولوتراپی پاسخ ساده و غیر تهاجمی ایست. میکرو سیستم گوش می‌تواند برای بسیاری از بیماری‌هائی که روش درمان شناخته شده‌ای در طب غربی ندارند راهی برای کاهش موثر علائم و افزایش روز به روز کیفیت زندگی باشد.

طب سوزنی کُره ای دست نیز میکرو سیستمی است که در کلینیک‌های هالیوود استفاده می‌شود به خاطر موفقیتی که در کنترل کردن درد و به خصوص درد عضلانی-استخوانی داشته است. تحریک بدون سوزن نقاط میکروسیستم‌ها هم ممکن است. ما لیزرهای قابل دیدن و غیر قابل دیدن، لیزرهای رنگی، و گلوله‌های طلا و نقره را به کار می‌بریم. پزشکان و پرستارانی که قادر نیستند سوزن را به کار ببرند می‌توانند بیاموزند که به وسیله‌ی فشار انگشت از این نقاط استفاده کنند بدون این که در طب سوزنی آموزش دیده باشند، چون این روش کاملاً بی خطر، غیر تهاجمی و قابل تکرار است. امکان آزار دادن بیمار وجود ندارد. اگر نقطه‌ی اشتباهی تحریک شود هیچ اتفاقی نمی‌افتد جز اثر نکردن درمان. تنها نقاطی که بیمار به تحریک شدن آنها نیاز دارد واکنشی در بدن او ایجاد می‌کنند. تنها نقاطی که تحریک می‌شوند نقاطی اند که به بیماری ارتباط دارند، و تنها نقاطی هم که کار می‌کنند همان نقاط اند!

آریکولوتراپی به عنوان یک درمان ترکیبی به وسیله‌ی کایروپراکتیکر‌ها، ناتوروپاتیست‌ها، مدیکال دکترها، دندان پزشکان، متخصصان بیهوشی و غیره به کار میرود.
موضوعات مرتبط: داروها ,
 

 


آخرین مطالب